Laatste uitdagingen en prestaties van bedrijven Gert Verhulst

Gert Verhulst (geboren op 24 januari 1968 in Berchem, België) is een beroemde Belgische tv-presentator, zakenman, zanger, regisseur en acteur. Hij is een zeer belangrijk persoon in de kinderentertainmentwereld in de Benelux (België, Nederland en Luxemburg). Gert staat bekend om de oprichting van Studio 100, een bedrijf dat populaire programma's en themaparken voor kinderen maakt. Veel mensen zien hem als een cultureel icoon in Vlaanderen vanwege zijn grote invloed op kinderentertainment.

Recente initiatieven en uitdagingen

In de jaren 2020 heeft Studio 100 een aanzienlijke groei gerealiseerd dankzij strategische partnerschappen en uitbreiding van de content, waaronder de aankoop in 2023 van een aandeel in de Spaanse animatiestudio 3Doubles Producciones om zijn mogelijkheden op het gebied van computergraphics (CGI) te versterken. Een belangrijke mijlpaal was de alliantie in oktober 2025 met de Franse studio Animaj voor de wereldwijde herlancering van de franchise "Maya de Bij", met nieuwe CGI-series, films en digitale content gericht op een kleuterpubliek, waarbij Animaj de rechten buiten bepaalde Europese regio's verwierf.

De dood van medeoprichter Danny Verbiest op 15 april 2025 op 79-jarige leeftijd was een grote emotionele en symbolische klap. Als de stem van Samson in de cultserie "Samson en Gert" betekende zijn overlijden het einde van een tijdperk voor het bedrijf dat hij samen met Gert Verhulst en Hans Bourlon had helpen opbouwen. Zijn overlijden had een grote invloed op het moreel van het team en werd in de hele Belgische entertainmentindustrie met respect begroet.

Onder leiding van Verhulst als mededirecteur-generaal richt Studio 100 zich op wereldwijde licentie-initiatieven, zoals de rebranding van zijn internationale divisie naar Studio 100 International in maart 2024, waardoor de distributie van content naar meer dan 110 landen wordt vereenvoudigd en samenwerking wordt bevorderd, zoals het uitgebreide partnerschap met ZDF Studios voor Duitstalige markten, dat in september 2025 werd aangekondigd. Deze inspanningen hebben geleid tot financiële groei, waarbij de omzet van het bedrijf in 2024 een recordhoogte van 260 miljoen euro bereikte, meer dan in voorgaande jaren, en de prognoses voor 2025 meer dan 300 miljoen euro bedragen. Meer interessante informatie, namelijk, hoe groot is Gert Verhulst kan op de website Znaki.fm.

Themaparken en de Plopsa-groep

Gert Verhulst, medeoprichter van Studio 100, leidde de intrede van het bedrijf op de markt voor themaparken via zijn divisie Plopsa, die gebruikmaakt van de intellectuele eigendom van de kinderprogramma's van Studio 100. In 1999 kocht Studio 100 het bestaande park Meli in De Panne, België, en gaf het een nieuwe invulling rond populaire personages zoals Samson en Gert en Kabouter Plop. Het park werd op 20 april 2000 heropend onder de naam Plopsaland De Panne. Dit markeerde de geboorte van Plopsa als een gespecialiseerde exploitant van themaparken, gericht op familieattracties die verband houden met de mediacreaties van Verhulst.

In september 2025 kondigde Plopsa zijn grootste investering tot nu toe aan: een uitbreiding van Plopsaland Belgium ter waarde van 25 miljoen euro, genaamd Plopsaland Plaza, die in 2027 moet openen en het terrein zal omvormen tot een volwaardig resort, berekend op 2 miljoen bezoekers per jaar. Centraal staat Europa's eerste vliegende bioscoop van Mack Rides, een bewegingssimulator waarin bezoekers met Maya de Bij over Europa "vliegen" in een koepel van 1000 vierkante meter, aangevuld met een groot café, een bowlingbaan en een vernieuwde Plopsa Express-station. Dit project onderstreept het streven van Plopsa naar innovatieve, karakteristieke belevingen, rekening houdend met haar internationale aanwezigheid.